Banal fatal – program prevence úrazů páteře a míchy proběhl v pátek 1. března na naší škole. Názorně připomněl, že se z banální situace může během chvíle stát událost s fatálními následky. Lektoři, vozíčkář Jarda a profesionální hasič Honza, během 90 minut připomněli, že ostražitost a zdravý úsudek můžou odvrátit úraz, zmírnit jeho dopady, případně dokonce zachránit lidský život.

Žákům představili prostřednictvím autentických videí situace, které mohou být nebezpečné – skoky z výšky, parkour, hrátky na trampolíně, lyžování, ale i profesionální sport, v němž stačí jedna osudová chyba. Nechyběl ani Jardův osobní příběh a následné otevřené odpovědi na otázky všech přítomných, kteří celý program téměř nemukli.